Jak powstaje wizualizacja ?

Jak powstaje wizualizacja:

Kuchnia Occ

• przede wszystkim potrzebny jest rysunek z wymiarami, idealnym rozwiazaniem są plany architektoniczne (gdyż na nich uwzględnione są wszystkie niezbędne informacje). Na rysunku powinny być zaznaczone długość, szerokość i wysokość ścian tworzących dane pomieszczenie, także ich grubość ma znaczenie. Jeśli w pomieszczeniu są okna, należy także podać ich wymiar, podobnie będzie z drzwiami. Im więcej informacji na takim rysunku tym lepiej.

 

Rzut Kuchni

• na podstawie rysunku z wymiarami, tworzona jest wstępna wizualizacja, która uwzględnia wszystkie podane wymiary, w przypadku wnętrza będą to gołe ściany, podłoga i sufit. Na podstawie tej wizualizacji ustalamy z klientem które części pomieszczenia mają kluczowe znaczenie, dzięki czemu możliwe jest ustawienie pozycji kamery do ujęcia. Czas potrzebny na stworzenie wizualizacji na tym etapie jest dosyć krótki, w przypadku skomplikowanych danych całych domów nie dłużej niż kilka dni, pojedyńcze pomieszczenie to kwestia godzin.

 

Kuchnia sciany

• na tym etapie zbieramy kolejne informacje, np. jaki ma być styl pomieszczenia (klasyczny, nowoczesny, itp.), jakie będą źródła światła, położenie GPS pomieszczenia (w przypadku jeśli chcemy spozycjonować nasze wnętrze, i móc zobaczyć jak słońce będzie w nim operować swym światłem o dowolnej porze dnia). Dodatkowo ustalamy kolory i materiały jakie mają być użyte w pracy.

Kuchnia pusta

• czas na pracę grafika, wszystko zależy od stopnia skomplikowania pomieszczenia, ilości niezbędnego modelowania (czyli stworzenia trojwymiarowego modelu dowolnego przedmiotu, np. kanapy, którą chcemy kupić i sprawdzić jak będzie się prezentować w naszym pomieszczeniu), oraz jakości jaką chcemy osiągnąć, im ta jakość lepsza tym bardziej wydłuży się czas powstawania wizualizacji. Jest to najtrudniejszy element, najbardziej pracochłonny i zabiera większą część czasu potrzebnego do ukończenia zlecenia.

Kuchnia tekstury

• robimy poprawki (zmieniamy kolory, faktury materiałów itp), dodajemy drobiazgi (książki na półkach, rośliny, kubki, szklanki, i inne elementy wystroju), ustawiamy żądaną rozdzielczość obrazka (domyślne ustawienie to full HD czyli 1980 – 1080), i renderujemy. Przed samym procesem renderowania istnieje możliwość wprowadzenia ostatnich poprawek, dobrze o tym pamiętać, bo renderowanie może potrwać nawet do 8 godzin, a w niektórych przypadkach może to być jeszcze dłuższy proces.

Kuchnia drobiazgi

• ostatni etap to postprodukcja, gdzie wizualizacja jest dopieszczana w Photoshopie (o ile jest to konieczne).

Jadalnia 8 Dayshot Gallery

One Response to “Jak powstaje wizualizacja ?

Dodaj komentarz